Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie.

T. Harv Eker

bogaty-albo-biedny-po-prostu-rozni-mentalnie

Sekret osób zamożnych.

Zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego niektórym ludziom wzbogacenie się przychodzi z łatwością, podczas gdy reszta usilnie i notorycznie walczy o powiązanie końca z końcem? Co różni te osoby? Może poziom wykształcenia, inteligencja, umiejętności, nawyki pracy, koneksje, szczęście lub wybór miejsc pracy, biznesów czy inwestycji..?

Może to Cię zszokuje, ale według T. Harv Ekera: nic z tych rzeczy !!

Autor książki „Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie” stwierdza, że jeśli się do niego zgłosimy i tego chcemy to jest w stanie w 5 minut przewidzieć naszą finansową przyszłość przez resztę naszego życia… Eker twierdzi, że wystarczy mu identyfikacja naszego schematu pieniędzy i sukcesu. Według niego wszyscy mamy osobisty schemat finansowy zakorzeniony w naszej podświadomości i to on determinuje nasze życie finansowe…

Możesz wiedzieć wszystko o marketingu, sprzedaży, negocjacjach, akcjach, nieruchomościach i świecie finansów, ale jeśli Twój schemat pieniężny nie jest ustawiony na wysoki poziom sukcesu, to nigdy nie będziesz mieć dużo pieniędzy..Nawet jeśli będziesz ich dużo zarabiać to i tak najprawdopodobniej je stracisz ! Nic jednak straconego, możesz zmienić swoje podejście do pieniędzy, by osiągnąć sukces finansowy w sposób naturalny i zautomatyzowany..

Książka składa się z dwóch części…

W pierwszej dowiadujemy się jak działa schemat finansowy. Eker w zabawny i empatyczny sposób opowie Ci o nim tak byś sam odkrył, że to nie jest czysta teoria, ale również to dotyczy Ciebie i Twoich dotychczasowych decyzji związanych z finansami. Opowie Ci jak Twój schamat został wykreowany w Twojej podświadomości poprzez wpływy środowiskowe, a zwłaszcza doświadczenia z dzieciństwa i poglądy Twoich rodziców. Gdy to zrozumiesz, będziesz w stanie zmienić swoje myślenie i działanie, by osiągnąć sukces, a potem go utrzymać i ciągle rozwijać.

W części drugiej teoretyczne rozważania przekształcają się w praktyczny program oparty na 17 zadaniach i zasadach. Dzięki nim dowiesz się jak myślą ludzie bogaci, a jak klasa średnia i ubodzy.. Każda z tych 17 różnic pomiędzy zamożnymi, a biednymi zawiera konkretne zadania dla czytelnika. Wykonanie ich pozwoli mu zmienić jego światopogląd i wspomóc zwiększenie dochodów i gromadzenie majątku.

Podsumowując..

Jeśli nie radzisz sobie finansowo tak jakbyś chciał, to musisz zacząć od zmiany swojego schematu pieniędzy. Niestety aktualny schemat ma tendencję to pozostania w Twojej podświadomości do końca Twojego życia. Musisz go zidentyfikować, zacząć modyfikować i do tego służy ta pozycja książkowa. Według T. Harv Ekera jest to proste. Wystarczy myśleć jak ludzie bogaci i Twoje szanse na stanie się bogatym diametralnie wzrosną. Książka na pierwszy rzut oka wydaje się banalna w swoim przekazie, jest dosyć cienka (około 160 stron) i często pojawia się w niej sprzedaż szkoleń Ekera, na które nieustannie zaprasza…

Czy to oznacza, że książka jest napisana tylko żeby wyciągnąć kasę z naiwnych czytelników? Absolutnie nie.! Wydając te kilkadziesiąt złotych dostajemy PRAKTYCZNĄ ! instrukcję, jak krok po kroku zrozumieć czemu nie mamy pieniędzy nawet jeśli zarabiamy ich coraz więcej..

Tej książki nie czyta się po to, by potem odłożyć ją na półkę..Tą książkę czyta się, by wdrażać zapisane w niej zasady i potem obserwować wynikające z nich efekty..Gorąco polecam !

O Rafał Krzysiak 19 artykułów
Z wykształcenia jestem księgowym, a z zamiłowania fotografem. Od 2016 zarabiam w różnych programach online. Zarobione pieniądze przeznaczam na egzotyczne podróże i rozwijanie mojej pasji. Nie wiem jaki jest Twój cel finansowy, ale jeśli do mnie napiszesz to spróbuje odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania odnośnie opisywanych programów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*