Coinbase – rejestracja i podstawowe funkcje

Przeglądarkowy portfel kryptowalut

coinbase-bitcoin

Coinbase to jeden z najbezpieczniejszych przeglądarkowych portfeli kryptowalut. Posiada wiele ciekawych rozwiązań usprawniających codzienną obsługę. Nie jest specjalnie trudny w obsłudze, więc może stanowić ciekawą alternatywę dla każdego użytkownika bitcoinów.

Jak założyć portfel?

Klikamy w link: rejestracja w portfelu Coinbase. Korzystając z tego linku po zarejestrowaniu i kupnie bitcoina za minimum $100 dostaniesz $10 w bitcoine zupełnie za darmo w ramach programu afiliacyjnego.!

Na tytułowej stronie wypełniamy oba pola:

  • YOUR EMAIL – podaj swój adres email
  • CHOOSE A PASSWORD – podaj hasło, którego będziesz potem używał do dostępu w Coinbase (najlepiej ciag alfanumeryczny trudny do odgadnięcia)

Kliknij przycisk: CREATE BITCOIN WALLET

Coinbase-2a

Teraz sprawdzamy swoją skrzynkę odbiorczą. Po odnalezieniu wiadomości od coinbase klikamy w link aktywacyjny: VERIFY MY EMAIL ADDRESS.

Po przeczytaniu regulaminu korzystania z portfela Coinbase, wpisujemy swoje imię i nazwisko i klikamy przycisk : ACCEPT TERMS.

Program w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa poprosi o uzupełnienie naszych danych personalnych łącznie z numerem telefonu. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu przy każdej przyszłej próbie logowania do tego portfela kryptowalut, program wysle nam hasło na nasz telefon komórkowy, które będziemy podawać by dodatkowo potwierdzić naszą tożsamość.

Coinbase-19

Kolejnym zabezpieczeniem jest potwierdzenie naszej tożsamości w czasie rzeczywistym przy pomocy kamery internetowej. Pokazujemy obie strony dowodu tożsamości lub jedną paszportu i program przy pomocy naszej kamery nagra a potem sprawdzi czy dokumenty są prawdziwe i nikt się nie podszywa pod nas. Opcję można pominąć jeśli nie mamy kamery. Wciąż będziemy mogli przesyłać kryptowaluty na ten portfel i z portfela na inne adresy lecz pewne funkcje coinbase będą ograniczone dopóki nie zweryfikujemy naszej tożsamości tym sposobem.

 

Jak kupić bitcoina korzystając z coinbase?

W lewym menu klikamy opcję BUY/SELL:

Coinbase-21a

Klikamy w: ADD A BANK ACCOUNT:

Coinbase-22

Uzupełniamy dane rachunku bankowego: nazwa banku, numer IBAN i numer SWIFT:

Coinbase-23a

Klikamy VeERIFY. Dokonujemy wpłaty symbolicznej kwoty na wskazane na ekranie dane w celu dokonania weryfikacji naszego konta bankowego.

Coinbase-24a

W tytule przelewu wpisujemy dane z pola: REFERENCE NUMBER.

Nasz rachunek bankowy powinien zostać zweryfikowany w przeciągu 1-2 dni roboczych.

 

  • Chcąc kupić bitcoiny korzystamy z zakładki BUY BITCOIN
  • W polu PAYMENT METHOD wybieramy portfel zawierający klasyczną walutę, którą zapłacimy za bitcoiny.
  • W polu SEND COINS TO określamy do którego portfela Coinbase ma przesłać zakupione bitcoiny
  • Zakup bitcoinów potwierdzamy przyciskiem: BUY BITCOIN

JAK DOŁADOWAĆ PORTFEL Z WALUTĄ KLASYCZNĄ?

Najlepiej przesłać je z procesora płatniczego np payzy lub korzystając z naszego rachunku bankowego, które podłączyliśmy do konta Coinbase

  • Wybieramy portfel z walutą klasyczną i przyciskamy DEPOSIT

 

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie korzystania z portfela coinbase, to proszę skontaktuj się ze mną drogą mailową lub też na facebooku.

O Rafał Krzysiak 19 artykułów
Z wykształcenia jestem księgowym, a z zamiłowania fotografem. Od 2016 zarabiam w różnych programach online. Zarobione pieniądze przeznaczam na egzotyczne podróże i rozwijanie mojej pasji. Nie wiem jaki jest Twój cel finansowy, ale jeśli do mnie napiszesz to spróbuje odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania odnośnie opisywanych programów.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*