Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie

Frank Bettger

frank-bettger

Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie jest jedną z tych książek, którą powinien przeczytać każdy. Każdy z nas jest zaangażowany w sprzedaży, nieważne czy sprzedajemy nasz produkt lub usługę, sprzedając się w rozmowie kwalifikacyjnej czy to w relacjach rodzinnych.

Początkowa treść książki to w dużej części historia doświadczeń życiowych Franka Bettgera. Ojciec Franka zmarł bez ubezpieczenia na życie, kiedy on był małym chłopce. Jego matka musiała radzić sobie sama: wyżywić i zadbać o pięcioro dzieci. Troje z nich zmarło z powodu choroby. Frank nie miał za wiele perspektyw i zakończył edukację na szóstej klasie. Potem grał zawodowo w baseball, ale musiał zrezygnować z powodu kontuzji..

sprzedaż-ubezpieczeń

Po nieudanym epiozodzie pracy dla sklepu meblowego rozpoczął pracę jako sprzedawca ubezpieczeń. Początkowo jego kariera nie przebiegała w oczekiwany przez niego sposób, ale wraz z przebiegiem kolejnych lat stał się jednym z najlepszych sprzedawców ubezpieczeń na życie w swoim czasie. Dale Carnagie stwierdził, że Frank mógł przejść na emeryturę w wieku 40 lat.

Następne części tej książki to zbiór zasad, którymi kierował się Frank podczas analizy ludzikiej psychiki i skutecznych form sprzedaży.

Jednym z powodów tak oszałamiającego sukcesu zawodowego, miała być moc entuzjazmu, która pozwoliła Bettgerowi zwiększyć sprzedaż o 700%. Kolejnym jest umiejętność wzbudzania zaufania wśród ludzi. Budowanie relacji z klietnami prowadzące do zbudowania sieci klientów i dostawców, którzy sami do niego przychodzili…

gruba-ryba

Autor udziela wielu ciekawych wskazówek od oczywistych pomagających zapamiętywać nazwiska klientów, aż po skuteczne techniki zwalczania lęku przed rozmowami biznesowymi z dużymi klientami jak np dyrektorami czy właścicielami firm. Opisuje dokładnie proces sprzedaży od przygotowania do rozmowy handlowej, aż po techniki finalizowania transakcji.

 

Oczywiście trzeba brać pod uwagę fakt, że książka została napisana w pierwszej połowie dwudziestego wieku i niektóre techniki mogą być przestarzałe. Niemniej jednak fundamentalne zasady podane przez Franka Bettgera są ponadczasowe i wciąż aktualne w XXI wieku. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, więc jest to lektura dla każdego, a dla osób zajmujących się sprzedażą wręcz obowiązkowa.

O Rafał Krzysiak 19 artykułów
Z wykształcenia jestem księgowym, a z zamiłowania fotografem. Od 2016 zarabiam w różnych programach online. Zarobione pieniądze przeznaczam na egzotyczne podróże i rozwijanie mojej pasji. Nie wiem jaki jest Twój cel finansowy, ale jeśli do mnie napiszesz to spróbuje odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania odnośnie opisywanych programów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*