Rankingi Alexa

Użycie w revshare

aleksa

Co to jest ranking Alexa?

Logując się niejednokrotnie do jakiegokolwiek programu typu revshare, na pewno zauważyłeś na stronie startowej oprócz podanej ilości użytkowników widnieje również numer Alexa strony. Co więcej jest on zmienny i zazwyczaj gdy liczba partnerów danego programu rośnie to liczba określająca ranking Alexa tej strony zmniejsza się..

Ranking Alexa pokazuje nam jak duży jest ruch na danej stronie internetowej – czyli jak popularna jest strona w internecie..Narzędzie to zostało stworzone przez serwis alexa.com, którego właścicielem jest Amazon.

Określa on kilka parametrów stron www prywatnych i biznesowych, które analizują między innymi ich właściciele, marketingowcy i specjaliści od optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych.

analiza-rankingu-alexa

Jak to się ma do revsharów?

Dla osób zainteresowanych biznesami revsharowymi określa przede wszystkim jak dużo osób odwiedza dany revshare i czy jego popularność rośnie czy maleje.. Sama liczba określająca ile osób dołączyło do programu może być nie do końca dokładna i pomocna w wyborze reva, w którym chcemy kupić paczki reklamowe i liczymy, że będzie mieć zyski którymi się z nami podzieli..

Część osób rejestrujących się w platformach revsharowych, po założeniu konta nie bierze czynnego udziału w programie. Inna część po jakimś czasie od rejestracji i kupnie paczek może zdecydować się na rezygnację z dalszego korzystania z tego revshera. Te osoby po wygaśnięciu ostatnich paczek przenoszą się do innego biznesu, a swoich kont w programie, w którym brali udział nie usuwają..

Może zatem okazać się, że chociaż w programie revshare jest zarejestrowanych powiedzmy 50000 osób, to czynnych użytkowników może być tylko 15000…Możesz sobie zadać pytanie w stylu: Czy to za dużo.. czy może za mało, by warto było wejść do takiego programu? 

Jednak jeśli zamierzasz wystartować w jakimś programie i chcesz by ten program jak najdłużej się rozwijał, a właściciele mieli jak najwyższe zyski ze sprzedaży reklam użytkownikom, którymi będą chcieli się z Tobą podzielić to powinieneś zadać sobie inne pytanie…Mianowicie: Czy program zyskuje na popularności czy też może zaczyna ją tracić?

I tu z pomocą przychodzą wykresy rankingu Alexa..

Wykresy pokazują jak na przestrzeni czasu wygląda popularność programu. Dzięki nim pośrednio możemy stwierdzić jaka jest kondycja danego revshara…Sama liczba określająca ranking – im mniejsza, tym lepiej – określa jedynie popularność programu w danym momencie..Warto spojrzeć na wykres, by zobaczyć trend popularności witryny. Poniżej opisuję 3 przykładowe wykresy 3 różnych programów revshare:

Wzrost popularności:

rosnący-wykres-alexa

Na tym wykresie widać, że program jest już na rynku od dluższego czasu i utrzymywał dosyć stabilną pozycję, a od czerwca 2016 roku non stop przybywa użytkowników. W takim programie coraz więcej ludzi się rejestruje każdego dnia i zapewne duża część z nich będzie kupować adpacki, co jest plusem jeśli chodzi o rokowania firmy na najbliższą przyszłość.

Nagła zmiana popularności:

wykres-aleksa

Tutaj widać, że na początku roku ludzie zaczęli odchodzić od bardzo popularnego programu, by w lipcu znowu nabrać zaufania do tego biznesu. Od lata 2016 użytkowników systematycznie przybywa i odzyskuje swoją popularność z początku roku. Widząc taki wykres warto sprawdzić historię programu i sprawdzić co takiego wydarzyło się, że nastąpiły tak istotne zmiany..W tym przypadku, było to między innymi zamrożenie części środków w programie, a potem oddanie tych środków przez procesor płatniczy PayPal..

Spadek popularności:

malejący-wykres-alexa

W tym przypadku widać, że ruch na stronie systematycznie malał w programie o bardzo wysokim rankingu, w bardzo szybkim tempie. Sam wykres wydaje się aż do października 2016 roku ‚dosyć płaski’, ale skala popularności jest inna niż na dwóch poprzednich wykresach. Od stycznia do października 2016 ranking alexa tej strony spadł 10 krotnie – wyraźny sygnał alarmowy. Potem jest już tylko gorzej…

Czy posiłkując się rankingiem Alexa osiągniesz sukces wybierając jakiś revshare?

wybór-revshara

Okej, rozumiesz już wykresy rankingów i wybierzesz program zyskujący coraz większy ruch internetowy. Czy to znaczy, że taki program będzie się ciągle rozwijał, właściciele będą wypłacać zyski z reklam, a Twoje reklamy będą docierać do coraz większej ilości osób?

Niekoniecznie..Nie otwierałbym jeszcze szampana..

Ranking Alexa jest tylko jednym ze wskaźników tego czy program dobrze sobie radzi i jest to uśredniona wartość. Jest jeszcze wiele innych czynników wpływających na to czy dany revshare będzie się rozwijał. Warto go brać pod uwagę, ale nie kierować się tylko nim przy wyborze programu.

Najlepiej obserwować jak zmienia się ranking Alexa, ale wybór programu zostawić swojemu sponsorowi, który lepiej zna rynek. W takiej sytuacji obie strony zyskują, a zmniejszasz swoje ryzyko błędnego wyboru.

Ty oprócz oczywistych profitów zyskujesz również wiedzę, z którą będziesz mógł się w przyszłości podzielić potem z innymi, żeby i oni mogli osiągnąć sukces.

O Rafał Krzysiak 19 artykułów
Z wykształcenia jestem księgowym, a z zamiłowania fotografem. Od 2016 zarabiam w różnych programach online. Zarobione pieniądze przeznaczam na egzotyczne podróże i rozwijanie mojej pasji. Nie wiem jaki jest Twój cel finansowy, ale jeśli do mnie napiszesz to spróbuje odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania odnośnie opisywanych programów.

3 Comments

    • Artykuł był o stronach revshare i te nie są zarejestrowane w Polsce. Jest mnóstwo dobrych narzędzi do sprawdzania popularności stron www. Niestety te co podałeś / podałaś? wymagają rejestracji, a w alexa można podejrzeć sobie trochę danych od razu..Tak czy inaczej dziękuję za wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*