Revenue Share / Revshare: Co to jest?

Jak się zarabia na revsharach?

co-to-jest-revshare

Czym jest Revshare?

Twórcy programów typu revenue share nazywają je platformami internetowymi dzielącymi się z ze swoimi użytkownikami przychodami najczęściej z usług reklamowych. Takie usługi to wymiana ruchu na stronach internetowych reklamowanych w revsharze, wyświetlania i kliknięcia banerów i różnego rodzaju programy afiliacyjne.

Zatem oprócz wykorzystania revshara jako miejsca gdzie możemy (ale nie musimy) wyświetlać  reklamy swojej strony internetowej, bloga lub strony przechwytującej, możemy traktować taki program jako pomysł na dodatkową pracę przez internet.

Co zrobić żeby brać udział w podziale zysku?

Warunkiem otrzymania zysku oferowanego przez aministratora takiego programu jest zazwyczaj czynny udział w programie i jest to codzienne oglądanie reklam wyświetlanych w revsharze (czasami posiadanie własnej reklamy) i zakup chociaż jednego pakietu reklamowego oferowanego przez daną stronę revenue share. Można również otrzymywać prowizję od polecania innych osób do takiego programu.

Warto podkreślić, że podział zysków nie jest gwarantowany przez właścicieli firmy. Kupując pakiety reklamowe administrator revshare’a jest zobligowany do dostarczenia Ci usługi opisanej w definicji revshara wyżej. Wypłata zysków jest bonusem i jest uzależniona jest od kondycji finansowej revsharea – to czy ma ciągle nowych użytkowników dołączających do programu i kupujących nowe pakiety reklamowe. To czy posiada wystarczająco dużo rezerw finansowych zdobytych dzięki: sprzedaży swoich usług jak i innym źródłom finansowania np. programom afiliacyjnym, abonamentom członkowskim itd.

Ile można zarobić na revsharach?

Podział zysku zależy od oferty poszczególnego programu: wartości paczek reklamowych i oferowanych prowizji za pozyskiwanie nowych osób, które kupią pakiety reklamowe w ramach programu rekomendacyjnego. Żeby zobrazować możliwe zyski posłużę się przykładowymi uproszczeniami.

  • Kupując paczkę reklamową za $50 i oglądając codziennie reklamy (zazwyczaj 10 wyświetleń stron internetowych, każda po 10-25 sekund), możemy zarobić 10% w ciągu 40-50 dni. Wtedy na naszym koncie w revsharze jest już zwrócona cała kwota plus 10% zysku czyli $55.  Zarobiona suma $5 dotyczy tylko jednej paczki, ale oczywiście możemy mieć tych paczek nieograniczoną ilość.
  • Polecając jakąś osobę do danego systemu revshare otrzymamy prowizję; np. 10% od zakupów paczek reklamowych jakich ta osoba dokona w programie. Jeśli kupi np. 20 paczek reklamowych po $50 każda, to na nasze konto w programie wpłynie $100 (10% z $1000)
  • Można oczywiście zarabiać  i na paczkach reklamowych i na osobach poleconych do programu.

Jak widać oferowane przez revshary możliwości zarobku są duże i wachają się od 5% do 35% w ciągu około 1.5 miesiąca. Każdego dnia naliczenia finansowe z paczek i prowizji dodawane są do naszego salda w revsharze i możemy te naliczenia albo wypłacić na procesor płatniczy, albo wydać na zakup kolejnych paczek reklamowych i pozostać dłużej w programie.

Co jest potrzebne do założenia konta w revsharze ?

Przede wszystkim należy posiadać zweryfikowane konto i środki finansowe na jakimś procesorze płatniczym. W większości przypadków, żeby wpłacić pieniądze do revshara musimy skorzystać z pośrednictwa jakiejś platformy oferującej usługi płatnicze w dolarach lub kryptowalutach typu bitcoin. Bardzo rzadko możemy wpłacić pieniądze do revshera bezpośrednio z naszego banku. Najpopularniejsze procesory płatnicze to Payza, Payeer, Perfect Money i CoinPayments.

Czy jest gwarancja zarobienia w tego typu programach?

Tak jak wspomniałem na początku: właściciel programu revenue share sprzedaje usługi reklamowe i tylko je może Ci zagwarantować. Często jest to podkreślane w regulaminach tych firm jak i przez samych administratorów. Revshary nie są programami inwestycyjnymi i nie są objęte bankowym funduszem gwarancyjnym.

revshare

Jeśli ktokolwiek zapewnia, że wpłacając pieniądze do programu na pewno zarobimy pieniądze i że jest to biznes bez ryzyka to wiedz, że zależy tej osobie tylko na prowizji z Twojej wpłaty do programu.

Jak wybrać odpowiedni revshare dla siebie?

Przede wszystkim nie decydować się na wybór takiego programu samemu. W internecie jest mnóstwo stron internetowych, które oferują podział zysku i łatwy zarobek. Bardzo łatwo wybrać program, który nie ma szans na osiągnięcie sukcesu, więc zanim nie zdobędzie się doświadczenia, należy poszukać osób, które już zarabiają na revsharach. Wykorzystując doświadczenie innych łatwiej nam będzie wybrać programy, które pozwolą nam zarobić i zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy. Najpierw wybierz osobę, która się na tym zna i na tym zarabia. Korzystaj z jej wiedzy i pomocy, a po jakimś czasie zobaczysz jak to wszystko funkcjonuje i czy to sposób na dodatkowy dochód dla Ciebie.

 

O Rafał Krzysiak 19 artykułów
Z wykształcenia jestem księgowym, a z zamiłowania fotografem. Od 2016 zarabiam w różnych programach online. Zarobione pieniądze przeznaczam na egzotyczne podróże i rozwijanie mojej pasji. Nie wiem jaki jest Twój cel finansowy, ale jeśli do mnie napiszesz to spróbuje odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania odnośnie opisywanych programów.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*