Strona revshare się nie otwiera?

To pewnie atak DDOS

atak-hakerow-na-revshare

Strona nie działa – wszystkich ogarnia wielka kosmata panika 😉

Ostatnio coraz głośniej o atakach hakerskich i o tym, że strony revshare są offline przez jakiś czas. Po wyłączeniu strony przez administratora na jakiś czas zaczyna pojawiać się panika wśród osób nie rozumiejących zaistniałej sytuacji. Na forach dyskusyjnych i grupach facebookowych widać negatywne komentarze odnośnie zamkniętego chwilowo programu i jego właściciela.

Jest zrozumiałe, że mając wpłacone pieniądze do jakiegoś biznesu internetowego, który nagle znika, zaczynamy się denerwować i przestajemy racjonalnie myśleć. Emocje są zazwyczaj złymi doradcami, a już na pewno rozpisywanie się wszędzie w internecie, „że zostaliśmy oszukani i program nie działa” nie pomoże takiemu biznesowi.

ciekanie-z-biznesu-revshare

Może go jedynie osłabić gdy tłum ogarnie panika i wszyscy zaczną uciekać z takiego biznesu. I to zazwyczaj jest celem hakerów, którzy dokonują ataku DDoS.. Może warto poświęcić chwilę na zrozumienie dlaczego strona nie działa, zwłaszcza jeśli administrator biznesu w którym jesteś, oficjalnie ogłosi, że strona jest atakowana. Zazwyczaj tego nie robi i podaje informacje, że trwają prace techniczne na stronie bo boi się, że większość jego klientów przekształci się wtedy w uciekające kurczaki 😉 .

Co to jest atak DDoS? 

Distributed Denial of Sercice attack – po polsku: rozproszona odmowa usługi. Brzmi skomplikowanie, ale wcale takie nie jest. Jest to forma ataku hakerów mająca na celu przeciążenie atakowanej strony, tak by przestała sobie radzić  i tymczasowo padła.

jak-dziala-atak-ddosWyobraź sobie, że haker podłącza się do np. 300000 cudzych komputerów w internecie.  Korzysta przy pomocy złośliwego oprogramowania typu trojan/robak/wirus do kontroli nad komputerami nieświadomych niczego internautów. Przekształca ich maszyny w komputery zombie.

Następnie haker wysyła sygnał ze swojego komputera do wszystkich komputerów zombie, by nieustannie łączyły się z serwerem ofiarą. Taka strona np. biznesu revshare (chociaż te ataki dotyczą wszystkich stron nawet takich firm jak Microsoft i Apple !) otrzymuje tysiące/miliony jednoczesnych zapytań, przeciąża się i przestaje chwilowo działać.

Haker korzystając z ataku DDos nie ma dostępu do strony – nie jest w stanie wykraść pieniędzy, twoich danych email itd. Może co najwyżej sprawić, że przez jakiś czas strona nie będzie działać..

 

Zastanawiasz się dlaczego hakerzy atakują strony revshare i witryny biznesowe skoro nie mogą ich okraść?

haker-ddos

Dwie główne przyczyny ataków DDoS na strony revenue share.

  • Nieuczciwa konkurencja – jeśli administrator jakiejś platformy revshare widzi, że jego konkurent osiąga dużo lepsze wyniki – ma więcej użytkowników i sprzedaje dużo więcej pakietów reklamowych może zatrudnić hakerów żeby zamknęli taką stronę przy pomocy DDoS
  • Haracz – sami hakerzy atakują program revshare i szantażują właściciela takiego biznesu, że jeśli nie zapłaci jakiejś kwoty to będą kontynuować atak DDoS.

Samej stronie nic się nie dzieje, ale jest niedostępna dla jej użytkowników, którzy mają przecież tam swoje pieniądze. Zgodnie z psychologią tłumu ludzie masowo tracą zaufanie i panikują i wszędzie o tym piszą. Jeśli po odblokowaniu takiej strony wszyscy zaczną natychmiast wypłacać pieniądze to tworzy się jeszcze większa panika. Jeśli administrator strony czegoś nie wymyśli to zgodnie z efektem kuli śnieżnej, coraz więcej osób zacznie odchodzić od takiego biznesu co może doprowadzić do jego bankructwa.

Dobry biznes może w dość szybkim czasie upaść pomimo uczciwości administratora – i o to chodzi hakerom.

upadek-revshara

Zatem zastanów się dwa razy zanim zaczniesz wszędzie się rozpisywać o nieuczciwości administratora, gdy zobaczysz, że jakiś biznes w którym jesteś, chwilowo nie działa…

Czy jesteś po stronie hakerów czy administratora, który do tej pory ciągle dawał Ci zarobić?

O Rafał Krzysiak 19 artykułów
Z wykształcenia jestem księgowym, a z zamiłowania fotografem. Od 2016 zarabiam w różnych programach online. Zarobione pieniądze przeznaczam na egzotyczne podróże i rozwijanie mojej pasji. Nie wiem jaki jest Twój cel finansowy, ale jeśli do mnie napiszesz to spróbuje odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania odnośnie opisywanych programów.

6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*