Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy…

Brian Tracy

brian-tracy

Zjedz tę żabę to książka napisana przez Briana Tracy i jest zbiorem pomysłów i technik stosowanych w zarządzaniu czasem i  w rozwijaniu osobistej produktywności. Pozycja ta obejmuje wiele sposobów na przezwyciężenie zwlekania ze zrobieniem zadań jakie mamy do wykonania. Sposoby te są podane w przystępny sposób, a książka napisana lekkim piórem. Nie ma tu żargonu czy badań naukowych tylko konkretne przykłady zastosowań pomysłów autora. Sam udziela tych porad z własnego doświadczenia i nakłania, by zacząć je wdrażać od razu po przeczytaniu książki.

O co chodzi z tą żabą?

Tytuł książki nawiązuje do głównej koncepcji ułatwiającej efektywniejszą pracę i nawiązuje do cytaty Marka Twaina:

Zjedz żywą żabę każdego ranka, a w ciągu całego dnia nic gorszego cię już nie spotka”.

Chodzi o to by każdego dnia jeśli mamy wykonać jakieś ciężkie zadanie – nie ważne czy w pracy czy w życiu osobistym – powiniśmy jak najszybciej przystąpić do rozpoczęcia jego wykonania. Nie odkładać go ciągle na później tylko przezwyciężyć swoje lenistwo i opory i zabrać się od razu do pracy. Po zakończeniu najcięższego zadania, reszta naszego dnia będzie wydawać się nam dużo lżejsza..

Według tej książki robiąc listę rzeczy do wykonania (od zwykłych zakupów spożywczych po przygotowanie kwartalnego raportu sprzedaży), należy nadać priorytet zadaniu, z którego rozpoczęciem zwlekalibyśmy najprawdopodobniej najdłużej.

To bardzo prosta technika i jedna z napotężniejszych. Stosując się tylko do niej udało mi się w końcu ograniczyć odkładanie spraw na później. Moja produktywność zwiększyła się wielokrotnie i okazało się, że tak naprawdę pracując wydajniej mam więcej czasu dla siebie.

Moc naszych nawyków..

nawyk

Dzięki tej książce można poznać wiele dobrych nawyków, którymi można zastąpić te, które nie pozwalały nam do tej pory osiągnąć sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym.

Brian Tracy twierdzi, że to właśnie suma dobrych nawyków świadczy o sukcesie życiowym człowieka. Zachęca do postawy wyrabiania w sobie nawyku rozpoczynania i kończenia zadania – robiąc to osiągnie się satysfakcję i będzie cieszyć z sukcesu. Jest to tylko uproszczenie, ale w książce można znaleźć wiele przykładów, które może wdrażać każdy bez względu na to czy jest się kiepskim czy też już całkiem dobrym w zarządzaniu swoim czasem.

Samo zwiększenie efektywności wykonywania pracy i bycia bardziej zoorganizowanym jest już świetnym osiągnięciem, ale wciąż środkiem do osiągnięcia innego celu.. Brian Tracy twierdzi, że prawdziwym celem zarządzania czasem jest zwiększenie czasu wolnego od pracy, by móc się cieszyć  życiem z ludźmi, na których nam zależy i podnieść jakość naszego życia. I tego życzę sobie i każdemu czytelnikowi, który sięgnie po tą książkę..

O Rafał Krzysiak 19 artykułów
Z wykształcenia jestem księgowym, a z zamiłowania fotografem. Od 2016 zarabiam w różnych programach online. Zarobione pieniądze przeznaczam na egzotyczne podróże i rozwijanie mojej pasji. Nie wiem jaki jest Twój cel finansowy, ale jeśli do mnie napiszesz to spróbuje odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania odnośnie opisywanych programów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*